Särmääjä Keravan Teräsmiehet Oy:lle

Espoo, Helsinki, Hyvinkää, Järvenpää, Kerava, Nurmijärvi, Tuusula, Vantaa

Kokoaikainen

Haku päättyy 8.11.2026

Hae työpaikkaa

Oletko kiinnostunut metallitöistä ja erityisesti särmäyksestä? Haluaisitko työskennellä tiiviissä työyhteisössä monipuolisten metallialan työtehtävien parissa?

Haemme nyt asiakkaallemme Keravan Teräsmiehet Oy:lle särmääjää pitkäaikaiseen työsuhteeseen.

Keravan Teräsmiehet on kotimainen metallialan yritys, joka on keskittynyt laadukkaiden ohutlevyosien ja kokonaisuuksien alihankintavalmistukseen. Yritys on erikoistunut ohutlevymekaniikan lisäksi laaja-alaisesti muun muassa kokoonpanoon ja suunnitteluun. Tuotteet tulevat käyttöön mm. elintarviketeollisuuden, lääketieteen ja rakennustekniikan aloille.

Työpäiväsi
Työpäiväsi sisältävät pääasiassa ohutlevytuotteiden särmäystä yrityksen omissa työtiloissa. Työnkuvasi on melko itsenäistä särmäystuotteiden valmistusta, jossa tukenasi toimii usean kokeneen särmääjän tiimi. Aiempi käyttökokemus Amada särmäyskoneista on tehtävässä onnistumisen kannalta välttämätöntä. Lisäksi tehtäviisi kuuluu tarpeen mukaan myös muita metalliteollisuuden avustavia töitä. Työtä tehdään päivävuorossa maanantaista torstaihin klo 7.00-15.30 ja perjantaisin klo 7.00-13.30. Käytössä on Teknologiateollisuuden TES. 

Arvostamme

  • Kokemusta särmäyksestä ja Amadan koneista
  • Oma-aloitteista ja ahkeraa työskentelyotetta
  • Halua oppia uutta ja kehittää omaa ammattitaitoa

Tarjoamme sinulle

Tarjoamme sinulle pitkäaikaisen työsuhteen monipuolisissa särmäyksen työtehtävissä sekä perusteellisen perehdytyksen työhösi. Mukavan ja reilun työnantajan ohella tukenasi on tiivis ja yhteen hiileen puhaltava työporukka. Työsuhde alkaa puolen vuoden määräaikaisuutena WorkPowerin kautta, jonka jälkeen sinun toivotaan jäävän työskentelemään suoraan asiakasyrityksen kirjoille. 

WorkPowerilla pääset työskentelemään kotimaisessa, vakaassa yrityksessä, joka on toiminut alalla yli 20 vuoden ajan ja jatkaa kasvuaan. Saat työntekijänämme nelihenkisen HR-tiimin tuen koko työsuhteesi ajalle. Aidosti välittävän tiimimme tavoittaa eri kanavissa sujuvasti ja vastaukset kysymyksiin saa nopeasti. Lisäksi WorkPowerin kautta saat erilaisia etuja esimerkiksi liikunta- ja hyvinvointipalveluihin.

Hakuprosessi

Kuulostaako tämä työ juuri sinulle sopivalta? Hieno homma! Haastattelemme ehdokkaita jo hakuajan aikana, joten jätä hakemuksesi meille kotisivujemme kautta mahdollisimman pian. Haku päättyy heti sopivien henkilöiden löydyttyä.

Jäikö kysyttävää?

HR-konsultti Adna Mohamed
adna.mohamed@workpower.fi
040 355 3188 

Avainsanat: särmääjä, särmäri, särmäys, metallityöntekijä

Ilmoitusnumero: 212245973

Hae työpaikkaa

WorkPower ❤️ vuokratyö

Jäikö vuokratyö vielä mietityttämään? Työ WorkPowerilla on etuja täynnä, olipa haussa keikkatyö tai pidempi pesti. Listasimme niistä parhaimmat päätöksesi tueksi.

Lue lisää

Kuvassa WorkPowerin Veera toimistolla läppäri kädessä ja turvaliivi olalla.

Töitä ilman koulutusta?

Olitpa ensikertalainen työnhakija tai alaa vaihtava työntekijä, on sinulla hyvät mahdollisuudet työllistyä, kunhan katselet oikeanlaisia työpaikkoja. Lue, miten saat töitä ilman koulutusta ja samalla jalan tukevasti oven väliin unelmiesi alalle! 🦶

Lue, miten työllistyt

Etkö löytänyt sopivaa työpaikkaa?

Eipä hätää. Työllistämme asiakasyrityksiimme jatkuvasti myös avoimen hakemuksen jättäneitä työnhakijoita.

Täytä hakemus

A WorkPower employee in the office by the computer with a phone in hand.
Siirry takaisin sivun alkuun